Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, November 23, 2019
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Girls 8 White, Session 1
WBYAA (Lefferts)
7 - 2
Bridgewater (Iafate)
Complete
Field #1
Girls 10 Orange, Session 1
Team Reid (Attardo)
2 - 7
Acushnet FC (Buss)
Complete
Field #2
Girls 10 Purple, Session 1
Raynham Rockstars (Driscoll)
7 - 2
Bridgewater (Iafrate)
Complete
Field #1
Girls 8 Green, Session 1
Raynham Rockets (Perry/Attardo)
6 - 1
EBYSA (McKiernan)
Complete
Field #2
Girls 10 Purple, Session 1
WBYAA (Perez)
6 - 2
Whitman Celtic (Burns)
Complete
Field #1
Girls 10 Orange, Session 1
BYSA (Haskell)
5 - 9
EBYSA (Resendes)
Complete
Field #2
Girls 8 Green, Session 1
Bridgewater (Lemieux)
5 - 4
Bridgewater (Johnson)
Complete
Field #1
Girls 10 Purple, Session 1
Stoughton Strikers (McBride)
1 - 5
Halifax (Ross)
Complete
Field #2
16U Softball, Session 1
Bay. State Thunder (Saluti)
v
South Shore Chaos (Fontaine)
Result Pending
Softball Field
Girls 10 Purple, Session 1
Middleboro Orange Storm (Ewell)
5 - 2
Green Wave (McGrath)
Complete
Field #1
Girls 10 Orange, Session 1
Carver (McLean)
5 - 0
Easton (Deane)
Complete
Field #2
Girls 10 Yellow, Session 1
BYSA (Ford)
1 - 2
Abington (McGrath)
Complete
Field #1
Girls 10 Yellow, Session 1
Hanson Heart-Breakers (Barata)
4 - 4
Freetown-Lakeville Utd (Osakowicz)
Complete
Field #2
16U Softball, Session 1
Mass Drifters (Kurkul)
v
NE Shockwave (Popieniek)
Result Pending
Softball Field
Girls 8 White, Session 1
Snowmonsters (Corcoran)
2 - 3
Halifax Thunder Slime (Goldie)
Complete
Field #1
Girls 8 White, Session 1
Halifax Chaos (Joyce)
5 - 0
Mermicorns (Rogerson)
Complete
Field #2
16U Softball, Session 1
Hockomock Rox (Gittle)
v
Lady Sting (Carlson)
Result Pending
Softball Field
Girls 10 Orange, Session 1
Halifax Hurricanes (Burgess)
7 - 2
Freetown Lakeville Utd (Johnson)
Complete
Field #1
Girls 8 Green, Session 1
EBYSA (Schuler)
4 - 6
Easton Tiger Cats (Teravainen)
Complete
Field #2
Girls 8 Green, Session 1
Abington (McGrath)
3 - 6
WBYAA (Xayavong)
Complete
Field #1
Girls 10 Yellow, Session 1
EBYSA (Schuler)
3 - 4
Stoughton Knights (Shirey)
Complete
Field #2
Girls 10 Yellow, Session 1
Easton (Harrison)
1 - 6
Raynham Rascals (Attardo)
Complete
Field #1
High School Girls Session 1
Middleboro Vipers, Elder
6 - 1
FreeLake SC,Hague
Complete
Field #2
Girls 10 Yellow, Session 1
Halifax (Bauer)
1 - 6
Lady Scorpions (Gallivan)
Complete
Field #1
High School Girls Session 1
Freetown Lakeville utd.,Seaberg
2 - 7
That Team, Shaw
Complete
Field #2
High School Boys Session 1
Bridgewater U16, Masefield
1 - 6
Forza Azzuri, Patete
Complete
Field #1
High School Boys Session 1
The Coxy Boys, Lee
6 - 2
Silver Lake, Canniff
Complete
Field #2
High School Boys Session 1
Black Knights, Sears
7 - 7
Lancers, Knopf
Complete
Field #1
Calendar
<
November 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7