Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, December 14, 2019
<
December 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Girls 10 Yellow, Session 1
EBYSA (Schuler)
6 - 2
Freetown-Lakeville Utd (Osakowicz)
Complete
Field #1
Girls 10 Yellow, Session 1
Raynham Rockstars
1 - 5
Halifax (Bauer)
Complete
Field #2
Girls 10 Purple, Session 1
Raynham Rockstars (Driscoll)
1 - 5
Halifax,Bauer
Complete
Field #2
Girls 8 Green, Session 1
EBYSA (Schuler)
8 - 4
WBYAA (Xayavong)
Complete
Field #1
Girls 10 Yellow, Session 1
Abington (McGrath)
5 - 0
BYSA (Ford)
Complete
Field #1
Girls 10 Purple, Session 1
Bridgewater (Iafrate)
6 - 4
Halifax Hurricanes,B
Complete
Field #2
Girls 10 Orange, Session 1
Bridgewater, Iafrate
6 - 4
Halifax Hurricanes (Burgess)
Complete
Field #2
Girls 8 Green, Session 1
Raynham Rockets (Perry/Attardo)
1 - 6
Easton Tiger Cats (Teravainen)
Complete
Field #1
Girls 8 White, Session 1
Snowmonsters (Corcoran)
5 - 0
Mermicorns (Rogerson)
Complete
Field #2
16U Softball, Session 1
Lady Sting (Carlson)
v
Bay. State Thunder (Saluti)
Result Pending
Softball Field
Girls 8 Green, Session 1
Bridgewater (Johnson)
5 - 6
EBYSA (McKiernan)
Complete
Field #1
Girls 10 Purple, Session 1
Green Wave (McGrath)
3 - 5
Halifax (Ross)
Complete
Field #2
Girls 8 Green, Session 1
Bridgewater (Lemieux)
9 - 5
Abington (McGrath)
Complete
Field #1
Girls 10 Purple, Session 1
Middleboro Orange Storm (Ewell)
6 - 2
Whitman Celtic (Burns)
Complete
Field #2
16U Softball, Session 1
Hockomock Rox (Gittle)
v
NE Shockwave (Popieniek)
Result Pending
Softball Field
Girls 8 White, Session 1
Halifax Thunder Slime (Goldie)
2 - 3
Halifax Chaos (Joyce)
Complete
Field #2
16U Softball, Session 1
South Shore Chaos (Fontaine)
v
Mass Drifters (Kurkul)
Result Pending
Softball Field
Girls 8 White, Session 1
Bridgewater (Iafate)
5 - 3
WBYAA (Lefferts)
Complete
Field #1
Girls 10 Orange, Session 1
Acushnet FC (Buss)
5 - 3
Carver (McLean)
Complete
Field #2
Girls 10 Yellow, Session 1
Lady Scorpions (Gallivan)
7 - 2
Raynham Rascals (Attardo)
Complete
Field #1
Girls 10 Orange, Session 1
EBYSA (Resendes)
1 - 4
Freetown Lakeville Utd (Johnson)
Complete
Field #2
Girls 10 Yellow, Session 1
Stoughton Knights (Shirey)
3 - 3
Hanson Heart-Breakers (Barata)
Complete
Field #1
High School Girls Session 1
Middleboro Vipers, Elder
1 - 6
WB, Georgantus
Complete
Field #3
Girls 10 Orange, Session 1
Team Reid (Attardo)
6 - 1
BYSA (Haskell)
Complete
Field #1
Girls 10 Yellow, Session 1
Easton (Harrison)
4 - 1
WBYAA, Perez
Complete
Field #2
Girls 10 Purple, Session 1
Easton, Harrison
4 - 1
WBYAA (Perez)
Complete
Field #2
High School Girls Session 1
That Team, Shaw
5 - 1
FreeLake SC,Hague
Complete
Field #3
High School Boys Session 1
Silver Lake, Canniff
R
The Coxy Boys, Lee
Rescheduled
Field #1
High School Girls Session 1
West Bridgewater, Gately
5 - 2
Knuckleheads, Martins
Complete
Field #2
High School Boys Session 1
Forza Azzuri, Patete
4 - 1
Black Knights, Sears
Complete
Field #3
Calendar
<
December 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4