Home|Sign In
Schedule of Games
 
<February 2020>
SMTWTFS
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
1234567
  
  Games on Saturday, February 1, 2020 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
Girls 10 Green, Session 2 EBYSA (Resendes) 3 - 6 Freetown Lakeville Utd (Johnson) Complete Field #1  
Girls 8 Red, Session 2 Bridgewater (Lemieux) 4 - 6 Bw Purple People Eaters (Johnson) Complete Field #2  
Girls 10 White, Session 2 Hanson Heart-Breakers (Barata) 7 - 2 WBYAA (George) Complete Field #1  
Girls 8 White, Session 2 WBYAA (Bryant) 6 - 1 Snowmonsters (Corcoran) Complete Field #2  
Girls 8 White, Session 2 Pink Unicorns (Costa) 2 - 7 Halifax Thunder Slime (Goldie) Complete Field #1  
Girls 10 Blue, Session 2 Easton Tigers (Deane) 5 - 2 Stoughton Strikers (McBride) Complete Field #2  
Girls 8 Red, Session 2 Bridgewater (Iafrate) 5 - 3 EB (McKiernan) Complete Field #1  
Girls 8 White, Session 2 Mermicorns (Rogerson) 6 - 4 Abington (McGrath) Complete Field #2  
16U Softball, Session 2 South Shore Chaos (Fontaine)  v  NE Shockwave (Popieniek) Result Pending Softball Field  
Girls 10 Blue, Session 2 Whitman Celtic (Burns) 8 - 4 Halifax Hurricanes (Burgess) Complete Field #1  
Girls 10 White, Session 2 Easton (Harrison) 5 - 8 Halifax (Ross) Complete Field #2  
Girls 8 Red, Session 2 EBYSA (Schuler) 2 - 3 Raynham Rockets (Perry/Attardo) Complete Field #1  
Girls 10 White, Session 2 Abington (McGrath) 1 - 2 Middleboro Orange Storm (Ewell) Complete Field #2  
16U Softball, Session 2 Hockomock Rox (Gittle)  v  ONE BLAZE (Chisholm) Result Pending Softball Field  
Girls 10 Green, Session 2 Hanson Hawks (Driscoll) 6 - 1 Abington (Franey-2) Complete Field #1  
Girls 10 Red, Session 2 Whitman (Robins) 0 - 4 Easton Tiger Sharks (Gamble) Complete Field #2  
Girls 10 Green, Session 2 BYSA (Haskell) 4 - 6 Abington (Franey-1) Complete Field #1  
Girls 8 Red, Session 2 Abington 1 - 6 WBYAA (Xayavong) Complete Field #2  
16U Softball, Session 2 Lady Sting (Carlson)  v  Mass Drifters (Kurkul) Result Pending Softball Field  
Girls 10 Red, Session 2 BYSA (Ford) 2 - 3 Halifax Bulldogs (Bauer) Complete Field #1  
Girls 8 White, Session 2 Abington (Dauksevicz) 5 - 7 Halifax Chaos (Joyce) Complete Field #2  
Girls 10 Red, Session 2 EBYSA (Schuler) 1 - 3 Stoughton Knights (Shirey) Complete Field #1  
Girls 10 White, Session 2 Raynham Rockstars (Driscoll) 5 - 1 Bridgewater (Iafrate) Complete Field #2  
BOYS HS SESSION 2, 2019/2020 St. Michaels, Amaral 3 - 2 East Bridgewater, Floeck Complete Field #3  
Girls 10 Red, Session 2 Raynham Rascals (Attardo) 1 - 5 EBYSA (Schuler) Complete Field #1  
Girls 10 Blue, Session 2 Acushnet FC (Buss) 8 - 3 Easton Tiger Cats (Teravainen) Complete Field #2  
BOYS HS SESSION 2, 2019/2020 Lakers, Parisee 2 - 6 Forca Azzuri, Patete Complete Field #3  
Girls 10 Blue, Session 2 Carver (McLean) 2 - 1 Raynham Renegades (Mason/Josephs) Complete Field #1  
GIRLS HS SESSION 2, 2019/2020 Knuckleheads, Rosa 0 - 5 Some Fast All Furious, Murphy Complete Field #2  
BOYS HS SESSION 2, 2019/2020 The Other Guys, Teixeira 5 - 10 Black Knights, Sears Complete Field #3  
GIRLS HS SESSION 2, 2019/2020 Carver, Craig 3 - 7 No Running, Velez Complete Field #1  
GIRLS HS SESSION 2, 2019/2020 EB Vikings, Johnson 5 - 2 Freetown-Lakeville United, Seaberg Complete Field #2  
GIRLS HS SESSION 2, 2019/2020 West Bridgewater, Gatley 4 - 2 Freelake SC, Hague Complete Field #3  

  Events on Saturday, February 1, 2020
Start TimeEnd TimeEventVenue
8:00 AM9:00 AMBYSA ClinicField 2
8:00 AM9:00 AMKickboxingMezzanine Field
8:00 AM10:00 AMNova TrainingSoftball Field
9:00 AM11:00 AMClancy PitchingMezzanine Field
10:00 AM12:00 PMLakers LacrosseSoftball Field
1:00 PM3:00 PMFernandes TrainingBasketball Court
4:00 PM5:00 PMDanubio TrainingBasketball Court
5:00 PM7:00 PMAlex HoopsBasketball Court


 

  

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2020 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use